O nas.

Otwartość. Pasja. Transparentność. Profesjonalizm.

Kim jesteśmy.

Firma Merkator od ponad 33 lat współpracuje z klientami analizując ich potrzeby i pomagając dopasować odpowiednie produkty i usługi. Działamy na polskim rynku oferując profesjonalne systemy druku czarno-białego i kolorowego tj.: drukarki, kopiarki, urządzenia wielofunkcyjne, systemy druku produkcyjnego oraz drukarki wielkoformatowe (plotery).
W obszarze naszej działalności jest również niszczenie oraz utylizacja dokumentów (także poufnych).

Opracowujemy rozwiązania wspomagające pracę organizacji w dziedzinie kopiowania, drukowania oraz zarządzania dokumentami cyfrowymi i papierowymi. Nasze działania zmierzają do uproszczenia procedur, zmniejszenia kosztów i zwiększenia efektywności systemu druku. Oferujemy kompleksowe podejście począwszy od doradztwa przy zakupie urządzeń, poprzez dostawę i uruchomienie, wsparcie instalacji sieciowych, szkolenie oraz pełną późniejszą obsługę serwisową i eksploatacyjną. Rzetelność świadczonych usług jest naszym najwyższym priorytetem.

Nieustannie obserwujemy zmiany i aktualizujemy naszą wiedzę dotyczącą druku i zarządzania nim. Działamy w oparciu o bieżące dane oraz najlepsze dostępne rozwiązania. Od lat współpracujemy z wielkimi renomowanymi producentami systemów druku na świecie. Nasze kompetencje potwierdzają najwyższe stopnie certyfikacji zarówno w zakresie sprzedaży, wdrożeń, jak i serwisu. Nasze wszechstronna i solidna znajomość technologii jest poparta doświadczeniem w realizacji dużych projektów.

Nasi partnerzy.

canon-logo-h30

Firma Canon jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań obrazowania, profesjonalnego druku i systemów zarządzania obiegiem dokumentów dla biznesu.

xerox-logo-w300

Xerox Corporation jest liderem technologicznym, który wprowadza innowacje w sposobie, w jaki świat komunikuje się, łączy i działa.

hsm-logo-w300

HSM od początku istnienia skupia się wyłącznie na dwóch obszarach działalności: produkcji urządzeń do niszczenia dokumentów oraz pras belujących do zagęszczania objętości odpadów

hp-logo-h50

HP to nie tylko zaawansowany technologicznie sprzęt IT, ale i najnowsze rozwiązania Inteligentnego systemu druku.

Nasze certyfikaty.

ISO 9001_tick

ISO 9001:2015

Międzynarodowy standard zarządzania jakością

nato-w250-v2

NCAGE

Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej

ISO 14001_green

ISO 14001:2015

Międzynarodowy standard systemu zarządzania środowiskowego

Wartości firmy.

null

Pasja

nieustannie motywuje nas do rozwoju. Z uwagą śledzimy trendy rynkowe i oferujemy to, co najlepsze. Angażujemy się w 100% w naszą pracę, ponieważ daje nam ona dużo radości i satysfakcji. Z pasją pomagamy rozwiązywać problemy naszych Klientów, aby ich działalność przynosiła maksymalne zyski przy minimum wysiłku.

null

Profesjonalizm

naszej kadry wynika z doświadczenia oraz ciągłego uzupełniania wiedzy. W świecie nowoczesnych technologii druku jesteśmy cały czas konfrontowani ze zmieniającą się infrastrukturą, a przede wszystkim rozwojem firm naszych Klientów. Sprawnie działającym systemem szkoleń pracowników pozwala nam na współpracę z najbardziej wymagającymi Klientami w najbardziej wymagających branżach. Naszą ambicją jest stanie się partnerem, na którego można liczyć w każdej sytuacji.

null

Transparentność

to uczciwość na każdym szczeblu wewnątrz firmy oraz w kontaktach z Klientami. Pełna przejrzystość i autentyczna komunikacja jest warunkiem dobrej współpracy. W oparciu o tę wartość budujemy naszą wiarygodność i trwałe relacje.

null

Otwartość

to postawa, która pozwala na współpracę i rozwój. Merkator wiąże ją ze wsłuchiwaniem się w potrzeby klienta oraz poszanowaniem jego stanowiska, a także gotowością na dokonywanie zmian. Jest to również odwaga podążania za najnowszymi technologiami i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, które są dziś podstawą nowoczesnych firm działających w branży usług zarządzania drukiem. Takie rozwiązania, przynoszące naszym Klientom wymierne zyski, oferujemy z powodzeniem od ponad 20 lat

Nasza historia.

Początki.

Merkator od 1990 roku zajmuje się drukiem. Początkowo firma zajmowała się głównie handlem sprzętem biurowym: maszynami do pisania, liczarkami do banknotów, kalkulatorami z drukarką, projektorami, kopiarkami czy faxami.

Dziś niewiele osób pamięta czym były maszyny do pisania, ale w tamtych czasach były to najnowocześniejsze urządzenia wspierające pracę w biurze.

Szybko staliśmy się głównym partnerem firmy Canon w Polsce.

Zmiany.

Rynek urządzeń biurowych stale się zmienia. Zawsze śledziliśmy nowinki technologiczne i jako pierwsi wprowadziliśmy do swej oferty drukujące urządzenie cyfrowe, które nie tylko kopiowało dokumenty, ale można je było podłączyć do komputera i używać jako drukarki.

W początkowej fazie przejścia od urządzeń analogowych do drukarek cyfrowych niewiele osób potrafiło w pełni wykorzystać nowe funkcje i nadal używało ich przede wszystkim do powielania dokumentów. Nasza firma wprowadzała klientów w tajniki nowych technologii.

Kolejną dużą zmianą było spopularyzowanie dzierżawy urządzeń wielofunkcyjnych A3, kolorowych drukarek laserowych, czy kopiarek. Dziś najem w połączeniu z pakietem wydruków dostosowanym do potrzeb odbiorcy jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem przez firmy.

Około roku 2005 pojawiły się kolejne nowości: możliwość zarządzania drukiem oraz zdalny dostęp do drukarek laserowych ze skanerem i innych urządzeń wielofunkcyjnych. Od tej pory kopiarki, drukarki kolorowe laserowe oraz inne urządzenia drukujące stały się częścią systemu IT. Początkowe obawy o naruszenie poufności, firma rozwiała działając zgodnie z określonymi procedurami i zapewniając bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem NATO.

Oś czasu.

timeline_pre_loader

1991

Rozpoczyna się współpraca z Canon East Europe z siedzibą w Wiedniu. Pierwsze towary zostają przywiezione w bagażniku.

1993

Sprzedana zostaje pierwsza kserokopiarka kolorowa. Powstaje 2 osobowy dział serwisu.

1994

Merkator sprzedaje pierwszą maszynę pół produkcyjną Canon NP8330 (85 str/min)

1995

Rozpoczyna się współpraca z Office Depot. Merkator dostarcza urządzenia do sieci sklepów w całej Polsce. Wprowadzona zostaje do oferty opcja dzierżawy i najmu maszyn.

1996

Powstają oddziały w Lublinie i Siedlcach.

1997

Sprowadzamy do Polski pierwszą drukarkę cyfrową Canona.

2001

Doświadczenie, kompetencje i zaangażowanie procentują. Merkator zostaje pierwszym serwisem kontraktowym Canon.

2003

Mamy przyjemność zaprosić naszego klienta na prezentację pierwszej maszyny produkcyjnej w Canon East Europe w…

2004

Rozpoczynamy pracę z rozwiązaniami softwarowymi do zarządzania drukiem.

2006

Merkator liczy ponad 100 pracowników.

2012

Nasza firma zdobywa nagrodę „Xerox – Debiut roku”.

2013

Otrzymujemy wyróżnienie za „Sprzedaż usług Xerox”.

2014

Merkator ma najwięcej wdrożeń w Polsce usługi XPPS w tym m.in. w browarze „Perła”.

2015

Jesteśmy największym Partnerem w sprzedaży kolorowych urządzeń biurowych.
5/5 - (6 votes)