O nas

Merkator

od lat oferuje kopiarki, urządzenia wielofunkcyjne oraz drukarki czarno-białe i kolorowe uznanych marek. Firma Canon nadała nam prestiżowy status “Office solutions”. Dzięki doskonałym usługom serwisowym zdobyliśmy także tytuł “Xerox Premium Serwis Partner”. Nieustannie obserwujemy zmiany dotyczące druku i zarządzania nim. Działamy w oparciu o aktualne dane oraz najlepsze dostępne rozwiązania.

Doradztwo i serwis

Oferujemy doradztwo przy zakupie urządzeń, dostawę, uruchomienie, wsparcie instalacji sieciowych, szkolenie oraz pełną obsługę serwisowo-materiałową. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania do optymalizacji druku, elektronicznego obiegu dokumentów oraz oprogramowanie do druku w chmurze. Mamy już wiele takich wdrożeń na swoim koncie.

Współpraca z klientami

Współpracując z klientami analizujemy ich potrzeby i pomagamy dopasować produkty i usługi. Często współpracę rozpoczynamy od inwentaryzacji sprzętu, ponieważ rozwój środowiska druku w niektórych firmach przebiegał w niezbyt skoordynowany sposób. Nasze działania zmierzają do uproszczenia i zwiększenia efektywności systemu druku. Oferta sprzętowa i softwarowa jest dziś niesamowicie szeroka i potrafimy znaleźć odpowiedni produkt dla każdego.

Początki

Merkator od 1990 roku zajmuje się drukiem. Początkowo firma zajmowała się głównie handlem sprzętem biurowym: maszynami do pisania, liczarkami do banknotów, kalkulatorami z drukarką, projektorami, kopiarkami, czy faxami.

Dziś niewiele osób pamięta, czym były maszyny do pisania, ale w tamtych czasach były to najnowocześniejsze urządzenia wspierające pracę w biurze.

Szybko staliśmy się jednym z głównych partnerów firmy Canon w Polsce.

Zmiany

Rynek urządzeń biurowych stale się zmienia. Zawsze śledziliśmy nowinki technologiczne i jako jedni z pierwszych wprowadziliśmy do swej oferty drukujące urządzenie cyfrowe, które nie tylko kopiowało dokumenty, ale można je było podłączyć do komputera i używać, jako drukarki.

W początkowej fazie przejścia od urządzeń analogowych do drukarek cyfrowych niewiele osób potrafiło w pełni wykorzystać nowe funkcje i nadal używało ich przede wszystkim do powielania dokumentów. Nasza firma wprowadzała klientów w tajniki nowych technologii.

Kolejną dużą zmianą było spopularyzowanie dzierżawy urządzeń wielofunkcyjnych A3, kolorowych drukarek laserowych, czy kopiarek. Dziś najem w połączeniu z pakietem wydruków dostosowanym do potrzeb odbiorcy jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem przez firmy.

Około roku 2005 pojawiły się kolejne nowości: możliwość zarządzania drukiem oraz zdalny dostęp do drukarek laserowych ze skanerem i innych urządzeń wielofunkcyjnych. Od tej pory kopiarki, drukarki kolorowe laserowe oraz inne urządzenia drukujące stały się częścią systemu IT. Początkowe obawy o naruszenie poufności, firma rozwiała działając zgodnie z określonymi procedurami i zapewniając bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem NATO.

WARTOŚĆ FIRMY

Otwartość

to postawa, która pozwala na współpracę i rozwój. Merkator wiąże ją ze wsłuchiwaniem się w potrzeby klienta oraz poszanowaniem jego stanowiska, a także gotowością na dokonywanie zmian. Jest to również odwaga podążania za najnowszymi technologiami i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, które są dziś podstawą nowoczesnych firm działających w branży usług zarządzania drukiem. Takie rozwiązania, przynoszące naszym Klientom wymierne zyski, oferujemy z powodzeniem od ponad 20 lat.

Profesjonalizm

naszej kadry wynika z doświadczenia oraz ciągłego uzupełniania wiedzy. W świecie nowoczesnych technologii druku jesteśmy cały czas konfrontowani ze zmieniającą się infrastrukturą, a przede wszystkim rozwojem firm naszych Klientów. Sprawnie działającym systemem szkoleń pracowników pozwala nam na współpracę z najbardziej wymagającymi Klientami w najbardziej wymagających branżach. Naszą ambicją jest stanie się partnerem, na którego można liczyć w każdej sytuacji.

Więcej na ten temat opisuje załączony dokument: Polityka jakości.

Pasja

nieustannie motywuje nas do rozwoju. Z uwagą śledzimy trendy rynkowe i oferujemy to, co najlepsze. Angażujemy się w 100% w naszą pracę, ponieważ daje nam ona dużo radości i satysfakcji. Z pasją pomagamy rozwiązywać problemy naszych Klientów, aby ich działalność przynosiła maksymalne zyski przy minimum wysiłku.

Transparentność

to uczciwość na każdym szczeblu wewnątrz firmy oraz w kontaktach z Klientami.

Pełna przejrzystość i autentyczna komunikacja jest warunkiem dobrej współpracy. W oparciu o tę wartość budujemy naszą wiarygodność i trwałe relacje.

Linia czasu firmy

 • polaroid-template1990

  Merkator rozpoczyna swoją działalność w niewielkim mieszkaniu jednego z założycieli. Firma liczy sobie 5 pracowników.

 • polaroid-template1991

  Rozpoczyna się współpraca z Canon East Europe z siedzibą w Wiedniu. Pierwsze towary zostają przywiezione w bagażniku.

 • polaroid-template1993

  Sprzedana zostaje pierwsza kserokopiarka kolorowa. Powstaje 2 osobowy dział serwisu.

 • polaroid-template1994

  Merkator sprzedaje pierwszą maszynę pół produkcyjną Canon NP8330 (85 str/min)

 • polaroid-template1995

  Rozpoczyna się współpraca z Office Depot. Merkator dostarcza urządzenia do sieci sklepów w całej Polsce. Wprowadzona zostaje do oferty opcja dzierżawy i najmu maszyn.

 • polaroid-template1995-1996

  Powstają oddziały w Lublinie i Siedlcach.

 • polaroid-template1997

  Sprowadzamy do Polski pierwszą drukarkę cyfrową Canona.

 • polaroid-template2001

  Doświadczenie, kompetencje i zaangażowanie procentują. Merkator zostaje pierwszym serwisem kontraktowym Canon.

 • polaroid-template2003

  Mamy przyjemność zaprosić naszego klienta na prezentację pierwszej maszyny produkcyjnej w Canon East Europe w...

 • polaroid-template2004

  Rozpoczynamy pracę z rozwiązaniami softwarowymi do zarządzania drukiem.

 • polaroid-template2006

  Merkator liczy ponad 100 pracowników.

 • polaroid-template2012

  Nasza firma zdobywa nagrodę "Xerox - Debiut roku".

 • polaroid-template2013

  Otrzymujemy wyróżnienie za "Sprzedaż usług Xerox".

 • polaroid-template2014

  Merkator ma najwięcej wdrożeń w Polsce usługi XPPS w tym m.in. w browarze "Perła".

 • polaroid-template2015

  Jesteśmy największym Partnerem w sprzedaży kolorowych urządzeń biurowych.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij